Bosenská Republika srbská vytvořila vlastní Četnictvo

BANJA LUKA | Ve výcvikovém středisku Zalužany v okolí hlavního města Republiky srbské u Banji Luky se uskutečnil slavnostní ceremoniál prezentace nové jednotky ministerstva vnitra Republiky srbské – četnictva, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Bosenská Republika srbská vytvořila vlastní Četnictvo

Byla vytvořena v rámci reformování Sil rychlého nasazení ministerstva vnitra za účelem rychlé a efektivní odvety na výzvy bezpečnosti, kterým čelí Republika srbská, včetně přílivu velkého počtu migrantů.

Srbské média (jako v Srbsku, tak i v Republice srbské) pozitivně komentují tuto skutečnost a poukazují na to, že vedení Republiky srbské, která je jednou ze dvou entit federativní Bosny a Hercegoviny, po nuceném rozpuštění Armády Republiky srbské kvůli vytvoření jednotné Armády Bosny a Hercegoviny chce mít pod svým velením čistě srbskou paravojenskou jednotku, moderní vyzbrojenou včetně lehké obrněné techniky vlastní výroby, která by měla být použita v případě zhoršení situace v Bosně a Hercegovině.

Za náčelníka četnictva Republiky srbské byl jmenován Dragoslav Banovic. Na slavnostním ceremoniálu se zúčastnili: prezidentka Republiky Srbské Željka Cvijanović, srbský člen předsednictva Bosny a Hercegoviny Milorad Dodik, předseda parlamentu Republiky srbské Nedeljko Čubrilović, premiér Radovan Viskovic, ministr vnitra Dragan Dynamit a ředitel Policejního sboru Republiky srbské Darko Ćulum.