Jaderná elektrárna Temelín zve na speciální vodní show

TEMELÍN | Na speciální show na netradičním plátně o velikosti 240 metrů čtverečních se může veřejnost těšit tento pátek u Jaderné elektrárny. Přímo nad vodní hladinou budou moci návštěvníci vidět projekci do vodní stěny na téma „člověk na Měsíci“, informuje v tiskové zprávě ČEZ.

Jaderná elektrárna Temelín | foto: stalo-se.cz

Netradiční show, která bude probíhat v rámci festivalu Vltava žije, se uskuteční v zámeckém parku u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín v pátek 27. září. Pro návštěvníky je vstup zdarma.

Netradiční vodní show je součástí festivalu Vltava žije, jehož převážná část se uskuteční v Českých Budějovicích. Spojení festivalu s temelínskou elektrárnou se podle zástupců ČEZ přímo nabízí. „Díky Vltavě „žije“ i elektrárna. Vltavská voda je pro naši bezpečnost a provoz nezbytná. Spojení Vltavy a Temelína dává smysl a nejlepší pozvánkou na tento pátek jsou pozitivní ohlasy z loňského roku,“ poznamenal temelínský ředitel Jan Kruml.

Přímo nad vodní hladinou rybníčku v parku u temelínského Infocentra vytvoří speciální vysokotlaké čerpadlo plátno o velikosti 240 metrů čtverečních. Půjde o uzavřený okruh, kdy se voda bude vracet zpět do rybníčku. Rozhodně to nebude znamenat vyšší spotřebu vody. Vlastní projekci pak zajistí projektor s vysokou svítivostí, aby dokázal nasvítit vodní stěnu.

Přibližně desetiminutová projekce se bude opakovat každých patnáct minut. Začíná se ve 20 hodin, hladina zámeckého rybníčka se uklidní ve 23:00. Součástí bude i noční prohlídka temelínského Infocentra. Vstup je zdarma a pro lidi z Týna nad Vltavou bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava.

Reklama: