Pardubický kaj se prezentoval na veletrhu v Užhorodě

PARDUBICE – UŽHOROD | V ukrajinském Užhorodě se v minulých dnech konal již osmnáctý ročník mezinárodního turistického veletrhu „TurEurocenter-Zakarpatia 2019“. Prezentaci Pardubického kraje již počtvrté na této akci zajistila Destinační společnost Východní Čechy.

Pardubický kaj se prezentoval na veletrhu v Užhorodě | repro: pardubickykraj.cz

„Po zkušenostech z minulých ročníků připravila destinační společnost pro návštěvníky brožuru, ve které jsou prezentovány nejvýznamnější turistické cíle našeho regionu v ukrajinštině, a to se vyplatilo,“ řekl radní René Živný, který má na starosti cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity.

Velký zájem byl i o materiály v češtině, především ze strany studentů Východoevropské slovanské univerzity v Užhorodu, kteří studují češtinu a slovenštinu. Na stánku Pardubického kraje se uskutečnila i ochutnávka regionálních potravin, např. Pardubického perníku. Mnoho dotazů směřovalo na ubytování, dopravu a významné akce u nás.

Užhorod je správním střediskem Zakarpatské oblasti, s kterou má Pardubický kraj mnohaleté aktivní partnerské vztahy. Díky vstřícnosti ukrajinských kolegů ze Zakarpatské oblastní rady bylo naší destinační společnosti umožněno zúčastnit se bezplatně tohoto turistického veletrhu a zvýšit povědomí o Pardubickém kraji v Zakarpatí. „Mnoho místních obyvatel dojíždí do Čech za prací nebo studiem a ve svém volném čase chtějí představit naši zemi i svým rodinným příslušníkům. I statistické údaje ČSÚ ukazují, že roste počet Ukrajinců, kteří k nám přijíždějí na dovolenou,“ dodal Živný.

Reklama: