Lidé, kteří chodí po Václavském náměstí s pavím pérem zapíchnutým do zadku, velmi vážně ohrožují naše rodiny

PRAHA | Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se zúčastnil pořadu DVTV Emmy Smetany. Hovořili o jeho postoji vůči LGBT a také hlasování o jeho vyloučení ze strany, které v pátek těsně ustál. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jaroslav Foldyna o deviantech

Na začátku rozhovoru Foldyna okomentoval hlasování o vyloučení z řad ČSSD. Poslanec uvedl, že je rád, že ustál hlasování. Smetana připomněla jeho slova o tom, že sociální demokracie je mrtvá, a zeptala se, proč je rád, že zůstal v mrtvé straně. Foldyna upozornil, že vzhledem k tomu, že sociální demokracii spoluobnovoval v roce 1989, tak má stále naději, i přesto, co teď vidí.

„Ten soud, kdo do ČSSD patří, vždycky rozhodnou voliči. A když se podíváme na ty volební výsledky, soc. dem. měla 3 % v evropských volbách, tak já myslím, že ti, kdo do ní nepatří, jsou ti, kdo s těmi hesly šli do volebního klání. Já jsem s tím nešel, já jsem měl jiné heslo,“ řekl.

Moderátorka se potom vrátila k jeho výroku o „polonahých deviantech s pavím pérem zaraženým v prdeli“, jak Foldyna komentoval pochod Prague Pride. Foldyna trval na tom, že tolerantní je, protože lidé s jinou sexuální orientací se podle něho nevyznačují tím, že chodí s pavím pérem zaraženým v zadku, ale žijí normálním životem. Dodal, že sám nikoho nepronásledoval a pronásledování prohlásil za chybné, ale nepovažuje za nutné se tím honosit. Za důležitou, honoceníhodnou věc označil fungující rodinu, která podle něj v Evropě vymírá, protože státy ji dostatečně nepodporují.