Útulek otevřen. Senioři z Nového Jičína budou mít útočiště

NOVÝ JIČÍN | V Moravskoslezském kraji funguje další Senior Point. Kontaktní místo pro seniory ve středu 25. září 2019 přibylo v Novém Jičíně v Revoluční ulici. V regionu tak je už 14 Senior Pointů, Moravskoslezský kraj financuje 13 z nich. Tato kontaktní místa starším občanům nabízejí zábavu, školení, přístup k internetu, ale i bezplatné odborné poradenství.

Nový útulek pro seniory v Novém Jičíně | repro: msk.cz

„Senior Pointy nabízejí starším lidem možnost setkávání s dalšími seniory, mohou si popovídat, na přednáškách a besedách se dozvědět důležité informace třeba z oblasti bezpečnosti a prevence nebo se zdarma o něčem poradit s odborníky. Ne každý zvládá stárnutí s přehledem. Proto je skvělé, že mohou lidé v Senior Pointech najít zastání, ale i přátele, a tak překonat pocity osamocení nebo bezmoci, které se ve starším věku mohou u lidí objevovat,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a připomněl, že v Senior Pointech si mohou zájemci vyřídit také Senior Pas, který lidem nad 55 let poskytuje systém slev a výhod.

„V minulém roce navštěvovalo Senior Pointy přes pět a půl tisíce lidí. Nejčastěji měli zájem o vyřízení Senior Pasu, také si vyzvedávali hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého. Moravskoslezský kraj už pořídil přes osm tisíc těchto bezpečnostních zařízení, lidé nad 65 let jej mají od kraje zdarma. Nejvíce klientů navštívilo v roce 2018 Senior Point ve Frýdku-Místku a v Karviné,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil a dodal, že v tomto roce Moravskoslezský kraj finančně podpoří 13 stávajících Senior Pointů celkem jedním a půl milionu korun.

Novojičínský Senior Point bude nabízet své služby v prostorách na ulici Revoluční 1525/6, a to každé úterý od 8 do 12 hodin a každou středu od 12 do 16 hodin.