Psychiatr o hysterickém vystoupení Grety: Je zneužívaná!

BERLÍN | Německý psychiatr Hans-Joachim Maaz prohlásil, že hysterická vystoupení Grety Thunberg jsou zaviněna nedostatečnou péčí o její psychický stav. Kritizuje její rodiče, kteří ji zneužívají k dosažení svých cílů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zneužívaná duševně chorá greténka Greta

„To, že tato dívka je plná bolesti a plná zloby, to patří k problémům jejího vývoje. To, že tyto problémy nyní projektuje na problémy klimatu, je pochopitelné a kdyby byla v dobrý terapeutických rukou, tak by si lidé všimli, že se nejedná jen o projekci jejích emocí, nýbrž o to, odkud tato její bolest a zloba pochází. To, co je na tom strašné, je to marketingové zpracování, to, co z ní je děláno – jak je používána a zneužívána pro různé zájmy,“ prohlásil přední německý psychiatr pro německou televizi RT.

Podle jeho názoru je potřeba zaměřit se na její rodiče. Není v pořádku, aby z tak osobního problému člověka, jaký má jejich dcera Greta, dělali marketingový nástroj, myslí si.

„Já to nepovažuji za něco, co je v pořádku. Rodičů bych se kriticky ptal, co mají za úmysly – to, že to tolerují. To, jak dělají marketing z tak osobního problému, to považuji za eticky problematické,“ dodal psychiatr.

Maaz zmínil, že při jejím posledním vystoupení v OSN jsme byli svědky afektovaných stavů bolesti a hněvu, přičemž její slova o tom, že jí společnost vzala dětství, nejsou skutečná. Všechny její stavy mají příčinu úplně někde jinde, ne v klimatické situaci na planetě.

„Když jsme ji mohli nyní vidět při jejím vystoupení v New Yorku s velkými afekty hněvu a bolesti, a slyšet její slova o tom, že prakticky její život, její mládí bylo zničeno skrze situaci s klimatem – to není reálné. To není pravda. (…) Ona v sobě tento afekty nosí, ale ty mají zcela jistě úplně jiný zdroj. To, že jí nechají dojít tak daleko, aniž by brali ohled na její osobní problematiku a pomohli jí, to považuji za velmi problematické,“ uzavřel přední německý psychiatr.

Greta Thunberg, která je považována za ekologickou aktivistku, vystoupila před několika dny na půdě OSN v New Yorku, kde obvinila svět z toho, že jí sebral mládí a její sny, a to kvůli zhoršující se situaci v oblasti klimatu.