Jaký je zdravotní stav Miloš Zemana?

PRAHA | Český prezident Miloš Zeman se nechal v televizi Barrandov slyšet, že kvůli dehydrataci organismu jej čeká několik infuzí. Problémy spojené s nízkým tlakem byly podle něj způsobeny nedostatečným zavodněním, informuje Sputnik.

Miloš Zeman a Jaromír Soukup – Týden s prezidentem – repro: TV Barrandov

V úterý absolvoval Zeman lékařskou prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici. Její ředitel Miroslav Zavoral sdělil, že lékaři žádný zdravotní problém u prezidenta neobjevili. Pro televizi Barrandov se prezident dnes vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu.

„Takže stručná rekapitulace: srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál,“ nechal se slyšet český prezident.

Během prohlídky objevili u prezidenta malé známky dehydratace. Podle Zemana bude muset absolvovat několik infuzí, které mu do těla dostanou minerály. „Je to paradoxní, je to maličkost, ale je potřeba si toho všimnout,“ řekl Zeman.

Co se týče samotného vyšetření, přiznal Zeman, že ho k němu donutila právě jeho dcera Kateřina. Ta českého prezidenta na prohlídku doprovodila poté, co přiletěla z Londýna. „Zaprvé mě k tomu po hodinové debatě přinutila moje dcera, abych uvedl důvod této návštěvy. Zadruhé chtěl bych citovat krásnou větu pana profesora Zavorala: Český stát má zdravého prezidenta. No tak vidíte,“ sdělil prezident k tématu svého zdraví v televizi Barrandov.

K vyšetření, které bylo v pořadí poslední, řekl, že zažil velmi šťastný okamžik. „V mém věku, když člověk přichází k lékaři, tak má takovou obavu, že se sklopeným zrakem mu ten lékař řekne: Něco jsme vám našli. Jestli mně řekli, že jsem naprosto v pořádku, tak to byl velmi šťastný okamžik, i když ti různí lidé, kteří mi přejí smrt – profesor Zavoral mi říkal, že dostal několik nenávistných vzkazů na toto téma – tak ti z toho šťastni nebudou,“ komentoval situaci prezident a neodpustil si narážku na vyjádření europoslance Stanislava Polčáka (STAN), ten dobytek mu totiž přál smrt.