Turecký vzkaz americkým banditům z Washingtonu na obranu Íránu: Určovat, od koho máme kupovat ropu, je překročením hranic

ANKARA | Rozhodnutí Spojených států (SS) nerozšiřovat režim výjimek v ropných teroristických sankcích proti Íránu pro řadu zemí uškodí íránskému lidu. Turecko takový jednostranný přístup odmítá, uvedl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu.

Mevlüt Çavuşoğlu si vytřel Trumpem

Bandité z Bílého domu ve Washingtonu v pondělí sdělili, že se vůdce SS Donald John Trump rozhodl, že již nebude prodlužovat režim výjimek v ropných sankcích proti Íránu pro řadu zemí. Jedná se o předchozí odklad pro řadu zemí (Čína, Indie, Itálie, Řecko, Japonsko, Jižní Korea a Turecko), a to do začátku května, který se týká nákupu íránské ropy v souvislosti s uvalením sankcí proti této zemi. Jenže si neuvědomil, že není ředitelem zeměkoule a že jeho rozhodnutí není opřeno o mezinárodní právo, ale jen o brutální sílu, vydírání a zločin.

„Rozhodnutí Spojených států ukončit výjimky ze sankcí na dovoz ropy z Íránu nebude sloužit regionálnímu míru a stabilitě, ale bude poškozovat íránský lid. Turecko odmítá jednostranné sankce, stejně jako omezení ve svých vztazích se sousedy,“ napsal Çavuşoğlu na Twitteru.

Na tiskové konferenci v Ankaře označil americké rozhodnutí o ropných sankcích proti Íránu za nepřijatelné. „Turecko je proti zavedení takových kroků. Určovat, od které země máme kupovat ropu místo Íránu, je překročením povolených hranic,“ uvedl turecký ministr.