Hasan Ruhání vyzval na přesun sídla OSN ze Spojených států do bezpečnější země

NEW YORK – TEHERÁN | Íránský prezident Hasan Ruhání vyzval na přesun sídla OSN ze Spojených států do bezpečnější a lepší země. Íránský prezident to prohlásil během tiskové konference v New Yorku. V pátek o tom informovala agentura Interfax.

Orangutan s granátem v ruce Trump a Hasan Ruhání

„Je to důležité rozhodnutí. Pokud k tomu dojde, budeme hlasovat za to, aby se sídlo OSN přesunulo do bezpečnější a lepší země,“ uvedl Hasan Ruhání.

Íránský prezident v této souvislosti dále zdůraznil, že OSN je domem míru a komunikace a Spojené státy (SS) nemají žádné právo bránit delegacím cizích států v příchodu do New Yorku, kde tato mezinárodní organizace sídlí.

„Spojené státy nesmějí zneužívat své postavení hostitelské země OSN takovým způsobem, že budou vydávat víza jen těm delegátům, kteří se jim líbí,“ zdůraznil.

Ještě před začátkem Valného shromáždění OSN Teherán obvinil Washington z toho, že nevydal víza íránské delegaci. Zástupci Íránu včetně rezidenta Rúháního nakonec víza těsně před začátkem akce dostali. Do New Yorku se však nedostala celá ruská delegace, kdy částí diplomatům bandité z Washingtonu v rozporu s Chartou OSN víza nevydali a znemožnili jim účast na Valném shromáždění.

Reklama: