Česká televize připomíná mediální mafii; Monopol na pravdu České televize prolomen?

PRAHA | Reportéři pořadu Newsroom České televize přijeli za moderátorem Lubošem Xaverem Veselým, aby ho konfrontovali kvůli jeho pořadu s Andrejem Babišem. Rozhovor pravděpodobně nedopadl podle očekávání ČT, ironizuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Česká televize – organizace informačního terorismu, lží, dezinformací, propagandy a fake news

Redaktorka ČT sdělila Luboši Veselému, že portál Hlídací pes, který se podle vlastních slov stará o nezávislost, objektivní přístup a profesionalitu žurnalistiky, publikoval na své stránce zprávu, ve které kritizuje práci Veselého při rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem. Premiér si prý v rozhlase „vyprávěl, co chtěl“. Nehorázné, on nebyl božínku cenzurován, jak by raťafáci z dezinformačního serveru hlidacipes.org chtěli.

Presstitutka České televize musela svoji otázku o tom, zdali byl rozhovor s Babišem profesionálně zvládnutý, Veselému několikrát opakovat. Ten, podle všeho, server Hlídací pes do té doby vůbec neznal: „Já vám na úvod řeknu, že váš pořad Newsroom považuji za velmi nekorektní. Je to ten nejodpornější bulvár, který existuje. Nechápu, kde berete drzost, se na to ptát,“ prohlásil Luboš Xaver Veselý na otázku ČT, zdali „ukočíroval“ svůj rozhovor s premiérem Andrejem Babišem v rámcích Kodexu Českého rozhlasu. Veselý zaútočil na ČT. Řekl, že to, co v minulosti odvysílali o něm osobně, byla nevyvážená stoka.

„Vy mě chcete jen odsoudit, jako vždycky. Vy máte pocit, že jste všelidový soud. Bude to stejné jako vždycky, bude to nejodpornější bulvár. Mě na tom vůbec nerozčiluje, že děláte tuhle věc. On to naštěstí nikdo moc nesleduje. Mě na tom rozčiluje to, že to děláte za peníze občanů. To je odporné,“ prohlásil Veselý.

Moderátor Xaver Veselý následně upozornil redaktorku ČT na obrovský přešlap, kterého se televize dopustila, když odvysílala reportáž, kde o Andreji Babišovi hovořila jako o „bývalém premiérovi“, a to hned několikrát.

„My na Českém rozhlase alespoň 100% víme, když už chcete někoho napínat na skřipec, že Andrej Babiš je premiérem této země. Víte o tom? U vás v hlavní zpravodajské relaci bylo třikrát za sebou řečeno, že to je „bývalý premiér“,“ zdůraznil Xaver.

„Vy chcete někde hledat pravdu? Vy chcete říkat, že někdo někoho kritizuje? Vy chcete někde někoho soudcovat? Proboha, prvně si zameťte před svým prahem! Pak nám přijďte říkat, jak se to má dělat,“ prohlásil moderátor Veselý s tím, že pořadem prošli například i Petr Gazdík a další politici. Ti ale u České televize žádnou reakci nevyvolali, reakci vyvolal až teprve jeho rozhovor s Andrejem Babišem.

„To je součást té vaší nekorektnosti,“ dodal k tématu.

Na závěr rozhovoru Xaver Veselý popřál moderátorce, aby si našla jinou práci, kde bude moci dělat něco „normálního“.

„Já vám na závěr chci říci, že to, co děláte, je holá katastrofa. Vy jste velmi sympatická dáma. Já vám ze srdce přeji, abyste někde získala nějakou pracovní pozici, kde můžete dělat něco normálního. Tohleto je absolutní stoka. Já bych se za to styděl,“ uzavřel Veselý.

„Bravo Luboš Xaver Veselý! Dokonalé! Opravdu stoji za zhlédnutí! Ano, pořad České televize Newsroom ČT24 je stoka a lidé, kteří jej připravují, jsou ostudou novinářského řemesla. Já k tomu ještě dodávám, že televize, která takový paskvil vysílá, nemá právo na existenci,“ napsal na svém facebooku síti mediální expert Petr Štěpánek nelegálně sesazený člen RRTV.

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček prohlásil, že jednání redaktorky je ostudné. „Tohle stojí za odsledování. Praktiky ČST Praha, za které se každý slušný člověk musí hluboce stydět,“ napsal na svém Twitteru.

Předseda SPD Tomio Okamura také okomentoval dané video: „Tak tohle video je bomba, hit internetu posledních dní, určitě se podívejte až do konce. Moderátor Xaver Veselý rozkryl praktiky pořadu Newsroom ČT24, který na základě účelového článku spřáteleného neznámého sluníčkářského webu následně šikanuje vybraného člověka za něco, co je přitom zcela v pořádku. Jen to nevyhovuje sluníčkářským aktivistům v ČT. Ve videu jsou skvěle vidět praktiky redaktorů toho „veřejnoprávního” pořadu. Plně souhlasím se slovy Xavera, který označil tento pořad České televize za „nejodpornější bulvár a za stoku“. Sám mám s vyvážeností tohoto pořadu ty nejhorší zkušenosti. Připomíná to mediální mafii. Bohužel za veřejné peníze,“ prohlásil Okamura na svých sociálních sítích.

V této souvislosti Okamura říká, že jeho strana navrhne v nejbližší době zrušení koncesionářských poplatků a bude usilovat o změnu statusu ČT, aby mohla být lépe kontrolovatelná.

„Hnutí SPD podá v nejbližší době zákon na zrušení koncesionářských poplatků. Navrhujeme změnit status ČT a Českého rozhlasu na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu, aby bylo zajištěno transparentní fungování,“ uzavřel Tomio Okamura svůj příspěvek na Facebooku.

Václav Klaus mladší na rozhovor reagoval tím, že prohlásil, že navrhne Xavera Veselého na post člena Rady České televize.