Jeden člověk byl zabit a sedm bylo zraněno při raketových útocích

KÁBUL | Jedna osoba byla zabita a sedm bylo zraněno při raketovém útoku provedeném Talibánem v provincii Oruzgan v Afghánistánu. Raketa zasáhla obytnou budovu ve městě Tarinkot. Mezi oběťmi bylo pět dětí. Talibán prohlásil, že kdo bude volit prezidenta, se vystavuje riziku zabití.

Ilustrační snímek

Dříve bylo v provincii Helmand zraněno devět lidí, jedna osoba byla zabita. K výbuchům došlo také v sobotu ve volební místnosti ve městě Jalalabad v provincii Nangarhar, kde byla jedna osoba zabita při výbuchu, ve městě Kunduz v severním Afghánistánu, kde byla také jedna osoba zabita, a v Kandaháru, kde bylo zraněno 15 lidí, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Východ země byl také vystaven bombovým útokům. Podle zdroje v kanceláři guvernéra Nangarharu byla východní afghánská provincie Nangarhar v sobotu zasažena nejméně osmi bombovými útoky a nejméně sedm lidí bylo zraněno.
Mezitím jeden další zdroj, tentokrát v bezpečnostní oblasti, odhalil, že proběhlo 17 výbuchů bomb, které zabily jednu osobu a zranily dalších 17.

Mluvčí ministerstva vnitra Nusrat Rahimi na tiskové konferenci uvedl, že doposud nedošlo k žádné velké explozi. Dodal, že všechny malé výbuchy se odehrávaly mimo centra měst.

Skupina Taliban, která se zavázala přerušit sobotní prezidentské hlasování, provedla v den voleb nejméně 314 velkých a malých útoků po celé zemi, tvrdil v sobotu mluvčí Talibanu Zabiullah Mujahid, kdy podle něj bylo zabito nejméně 159 vojáků a policistů, kteří střežili volební centra, a dalších 93 bylo zraněno.