Negerští teroristé povraždili v Nigérii devět lidí

ABUJA | Devět lidí zahynulo při dvou separátních útocích negerského teroristického dobytka na neklidném severovýchodě Nigérie. O vraždění mu-slimáckými prašivými psy informovala v sobotu agentura AFP.

Islámské teroristické zrůdy – Nečistá prasata a prašiví psi z Boko Haram

Teroristé extremistické skupiny Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWA) v pátek zaútočili na nigerijské a čadské jednotky v městě Gajiram a během palby přišlo o život osm lidí. Jedná se o odnož Boko Haram, která přísahala věrnost teroristům IS, ale rozdíl mezi nimi není žádný – negerská hovada a vrazi.

„Přišli jsme o osm lidí, včetně policisty, místního myslivce a šesti obyvatel,“ mluvčí místního okresu řekl pro AFP. Negerský teroristický dobytek při útoku použili vozidla vybavené kulomety. Vojákům se však podařilo útok odrazit poté, co zasáhly jedno z vozidel granátometem a zabili celou jeho posádku. Zbylí černí prašiví psi se následně rozutekli.

Při druhém pátečním útoku zaútočili ozbrojenci z negerské džihádistické skupiny Boko Haram na vojenské stanoviště v pohraničním městě Banki a zabili vojáka. Při útoku rovněž zničili vojenské vozidlo, píše agentura AFP.

Reklama: