Jemenské osvoboditelské hnutí Hútíú uvedlo, že zajali několik tisíc saúdských vojáků

SAN’Á | Jemenští Hútíové z osvobozeneckého hnutí Ansar Alláh od arabské okupace jejich země provedli rozsáhlou vojenskou operaci poblíž pohraničního saúdského města Najran a vzali do zajetí tisíce vojáků Saúdské Arábie. Informoval o tom ve vysílání osvobozeneckého kanálu mluvčí generál Hútíú Jachja Sarii.

satanská Saúdská Arábie páchá sektářské etnické čistky v Jemenu

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak Sarii rovněž sdělil, že mezi zajatými po bitvě jsou nejen saúdští vojáci a důstojníci, ale i mnoho velitelů a vojenský personál jiné státní příslušnosti. Podle mluvčího budou v nejbližší době oznámeny další podrobnosti o této operaci.

„Rozsáhlá vojenská operace ,Vítězství od Boha’ ve směru na Najran. Největší operace proti nepřátelským silám od zahájení agrese (v roce 2015) trvala několik měsíců… Výsledkem operace byla úplná porážka tří nepřátelských brigád, dobytí stovek dopravních a obrněných vozidel a zajetí tisíců vojáků nepřátelských sil, včetně velkého počtu velitelů, důstojníků a řadových vojáků saúdské armády,“ sdělil Sarii. Úřady Saúdské Arábie se k těmto zprávám ještě nevyjádřily.

Reklama: