Do Venezuely přiletěli ruští vojenští odborníci, dvěma letadly

CARACAS | Dvě letadla s vojensko-technickým personálem z Ruské federace jsou v současné době ve Venezuele. Informoval o tom venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Prezident Putin potvrdil svou politickou, diplomatickou a vojenskou podporu Venezuely a míru… Podpora přišla před několika dny… Dvě letadla přistála s personálem komise pro vojensko-technickou podporu. Nacházejí se ve Venezuele. Ti, kteří přiletěli na začátku roku, odletěli a je tady nový tým,“ řekl Nicolás Maduro Moros během vysílání své řeči na Twitteru.

Dne 25. září venezuelský prezident navštívil Rusko, kde se setkal se svým protějškem Vladimirem Vladimirovičem Putinem, venezuelský prezidetn daroval tomu ruskému kopii šavle venezuelského osvoboditele Simona Bolívara. Během setkání prezidenti prodiskutovali vzájemné vztahy, regionální problémy a také situaci v Bolívarovské republice, včetně přímého zasahování třetích zemí.