Vůdce DJ Trump vzkázal zločincům z „Demokratické“ strany: Vysuším bažinu!

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump se do toho řádně opřel a spustil jasnou předvolební kampaň. Ve svém volebním videu obviňuje svého konkurenta Joe Bidena z „Demokratické“ strany z nátlaku na ukrajinské úřady a vyzývá voliče, aby zabránili jeho politickým odpůrcům vyhrát ve volbách vůdce SS v roce 2020.

DJ Trump si vzal na mušku lidské lejno Bidena

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak vůdce SS Donald John Trump zveřejnil video své volební kampaně, v němž obviňuje „demokrata“ Joe Bidena, který bude v prezidentských volbách v roce 2020 jeho soupeřem, z nátlaku na ukrajinské orgány ohledně kriminality a zločinů jeho syna, které měl na Ukrajině páchat. Biden straší měl zajistit zastavení stíhání svého syna kvůi podezření z korupce.

Na Trumpově Twitteru bylo zveřejněno video s názvem „Vysuším bažinu“. Video představuje bývalého a současného prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka a Volodymyra Zelenského. „Joe Biden slíbil Ukrajině miliardu dolarů, pokud úřady propustí státního zástupce, který vyšetřoval činnost společnosti jeho syna,“ říká se v hlasovém projevu.

Poté údajně sám Biden uvedl větu: „Pokud nebude státní zástupce propuštěn, nedostanete peníze.“ Mluvčí oznamuje, že poté státního zástupce propustili. „Ale když prezident Trump požádal Ukrajinu, aby vyšetřila korupci, demokraté ho chtějí odstranit. A jejich mediální psi se uchýlili ke lži. Prohráli volby a nyní chtějí vyhrát tyto volby. Nedovolte jim to udělat!“ – říká hlas.


V důsledku telefonního rozhovoru mezi Trumpem a Zelenským 25. července vypukl ve Spojených státech skandál. V polovině září se v médiích objevily informace, že Trump může vyvíjet tlak na ukrajinského prezidenta, jak uvedl americký zpravodajský důstojník v oficiální stížnosti adresované vedení.
Hlava Bílého domu souhlasil se zveřejněním úplného, ​​neupraveného přepisu jeho rozhovoru s ukrajinským lídrem. Trump také uvedl, že ministr zahraničí Mike Pompeo obdržel povolení od ukrajinské vlády zveřejnit přepis. Zelenskyj zároveň uvedl, že před zveřejněním dokumentu s Trumpem nemluvil a domníval se, že Spojené státy zveřejní pouze jeho část.
24. září oznámila mluvčí Sněmovny reprezentantů USA demokratka Nancy Pelosiová, že zahájila vyšetřovací řízení, jehož účelem je zjistit, zda existuje nějaký důvod obvinit Trumpa. „Prezident připustil, že vyzval ukrajinského prezidenta, aby podnikl kroky, které by mu přinesly politický prospěch,“ uvedla.
25. září Bílý dům odhalil přepis rozhovoru. Z toho vyplývá, že Trump vyvolal otázku vyšetřování činností na Ukrajině Huntera Bidena, syna Joe Bidena, bývalého viceprezidenta USA a pravděpodobně kandidáta na prezidentské volby do roku 2020. Zelenskyj Trumpovi slíbil, že nový ukrajinský generální prokurátor „se na situaci podívá“.
Na briefingu s Trumpem Zelenskyj uvedl, že během telefonního rozhovoru nebyl „tlačen“ na nic, a zdůraznil, že se nechce podílet na americké volební kampani.
Trump označuje vyšetřování demokratů „honem na čarodějnice“ a trvá na tom, že na Zelenského nevyvíjel žádný tlak. (ZDROJ)