Boj očima ruského příslušníka výsadkových vojsk. Unikátní záběry z akčních kamer namontovaných na přilby vojáků

OBRAZEM | Unikátní záběry natočené akčními kamerami namontovanými na přilbách vojáků z rozsáhlých cvičení Center-2019, kterých se zúčastnilo téměř 130 tisíc vojáků z osmi zemí.

Podle učebního plánu cvičení, nezákonné ozbrojené skupiny napadly území sousedního přátelského státu a provádějí průzkumnou a diverzní akce s cílem destabilizovat situaci, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pro obsazení nástupního prostoru boje do týlu nepřítele byl proveden výsadek z letadel Il-76 a z vrtulníků Mi-8.

Na smyšleného nepřítele byly provedeny různé údery z několika typů vojenské techniky, včetně reaktivních komplexů palby Solncepek a Grad. Během akce ze vzduchu byli vojáci kryti údernými vrtulníky a bojovými letadly.


Cvičení Center-2019 je mezinárodní obranná akce, na které se podílelo osm států najednou. Jednalo se o země OSKB (Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti, pozn. red) – Rusko, Arménii, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Tádžikistán, ale také o Čínu, Indii a Pákistán. Daná cvičení probíhala celkem šest dnů a ve více než deseti lokalitách, včetně Kaspického moře a výcvikových prostorech zúčastněných států. Do manévrů bylo zapojeno téměř 130 tisíc vojáků, 20 tisíc kusů techniky a stovky letadel a lodí.

Reklama: