Miloš Zeman převzal nový služební vůz. Zadek si bude vozit v nejnovějším Superbu

LÁNY | Tiskový mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček zveřejnil na svém Facebooku fotografie nového služebního vozu, který dnes obdržel Miloš Zeman. Již dříve bylo avizováno, že předání auta se uskuteční v Lánech v den prezidentových 75. narozenin.

Miloš zdraví z nového Superbu | repro: facebook (Jiří Ovčáček)

Hlava českého státu pokračuje v tradici používání vrcholných modelů značky Škoda. Modely českého automobilového výrobce jsou s tuzemským prezidentským úřadem historicky úzce spjaty. Již v roce 1926 využíval první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk exkluzivní vůz, který vyrobil závod Škoda.

Tentokrát jde o nový prezidentský vůz Škoda Superb v modernizované verzi 2019. Pohání vůz benzinový přeplňovaný motor 2,0 TSI, který má výkon 272 koní. Motor doplňuje automatická převodovka a pohon všech kol.

Vůz má černý interiér a jde o zcela sériové provedení vozu, které se od běžně prodávaného liší pouze držáky prezidentské standarty na obou předních blatnících. Pokud jde o zvláštnosti, vzhledem k přáním ochranné služby prezidentův Superb byl dodatečně vybaven skrytým výstražným zařízením s majákem, kamerovým systémem a vysílačkou.

Škoda Superb je vlajkovou lodí českého výrobce, a tak se není čemu divit, že slouží právě jako prezidentský vůz.