Americká agrese: Letecká špionáž u černomořského pobřeží Ruska

MOSKVA | Letadlo amerického námořnictva Boeing P-8A Poseidon provádělo průzkumy podél černomořského pobřeží Ruské federace. Informuje o tom zdroj monitorování Plane Radar, na který se dokazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

P-8 Poseidon

V 10:20 moskevského času bylo letadlo spatřeno ve vzdušném prostoru Bulharska. Letělo z Itálie ze základny Severoatlantické aliance (SA) Sigonella. Asi po hodině a půl začalo letadlo provádět průzkum. Po své činnosti v oblasti Sevastopolu odletělo k Novorossijsku. Letadlo strávilo asi dvě hodiny u ruské hranice.

Americká vojenská letadla jsou často vidět u pobřeží ruského poloostrova. Ministerstvo obrany Ruské federace (RF) vyzvalo Spojené státy (SS), aby takové akce ukončily, ale Pentagon odmítl, což je projev agrese.

Podle ruského ministra obrany Sergeje Kužegetoviče Šojgu skupina vojenských sil nacházejících se na Krymu nedává žádnou šanci případným pokusům proniknout na ruské území a hraje klíčovou roli při zajišťování jeho bezpečnosti.

Reklama: