Německo zvýší přítomnost policie na všech hraničních kontrolních stanovištích

BERLÍN | Německo zvýší policejní přítomnost na všech německých státních hranicích, aby se zabránilo nelegálním příchodům do země, řekl německý ministr vnitra Horst Seehofer. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Horst Seehofer a Angela Merkel | reprofoto: bild.de

„Bezpečnost začíná na hranicích. Spolu s obnovenou vyhláškou o kontrole na hranicích s Rakouskem jsem nařídil policii, aby zintenzívnila (osobní) prohlídky na všech německých hranicích. Sledujeme všechny hranice naší země,“ uvedl Seehofer v rozhovoru s novinami Bild am Sonntag.

Seehofer ve středu oznámil, že zvýšená kontrola na hranicích s Rakouskem, která byla zavedena při přílivu migrantů v roce 2015, byla prodloužena do první poloviny roku 2020.


Německo se stalo jednou ze zemí nejvíce postižených migrační krizí v Evropě, která vypukla v roce 2015 s obrovským přílivem lidí uprchlých z ozbrojených konfliktů na Blízkém východě a v severní Africe.
Německo má v současné době největší podíl migrantů na celkové populaci mezi státy EU – podle průzkumu světové populace se jedné o 12 procent.
Na vině je pozvání vetřelců německé vůdkyně Sau Merkel.

Reklama: