Luboš Xaver Veselý bude kandidovat do Rady České televize. Trikolora jej navrhne?

PRAHA | Skandální rozhovor pořadu Newsroom s Lubošem Xaverem Veselým má pokračování. Moderátor v něm nedal redaktorce ČT vydechnout. A oznámil kandidaturu, která se pražské kavárně rozhodně líbit nebude, informuje Sputnik o kandidatuře Veselého do Rady České televize s podporou Trikolory Václava Klause.

Luboš Xaver Veselý drtí presstitutku ČT

„Já proti vám vůbec nic nemám. Jenom, to, co děláte, je katastrofální. Něco tak nevyváženého, něco tak odporného. (…) Vy bohužel posluhujete strašně špatnejm lidem, a na to, jak jste sympatická, je to velká škoda,“ prohlásil Luboš Xaver Veselý v nově publikované nahrávce, která přišla poté, co se z první části stal hit internetu.

Veselý se během rozhovoru ujišťoval, zdali vše nahrávají i se zvukem. Následně prohlásil, že vše vyloží u sebe na svých sociálních sítích. „Aspoň budete mít jinou sledovanost, konečně se na to někdo bude dívat,“ cituje Veselého světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

První díl rozhovoru s Newsroom ZDE.

Kandidatura Veselého do Rady České televize

Luboš Xaver Veselý během včerejška na svém kanálu Xaver Live prohlásil, že se rozhodl kandidovat do Rady České televize. Zmínil také, že již má podporu jednoho politického subjektu – Václava Klause mladšího.

Česká televize připomíná mediální mafii; Monopol na pravdu České televize prolomen?

„Paní redaktorka z pořadu Newsroom mi volala, že by chtěla moje vyjádření, a já jsem jí rovnou do telefonu řekl, že jí to vyjádření dám, když budu moct o pořadu říct, co si o něm myslím. Ona přijela a já jsem, po zkušenosti s těmito nekorektními lidmi, si vzal na natáčení pořadu svého kameramana. Paní redaktorka mi neustále podsouvala rubriku Mediální přestřelka a já žiju v tom, že když je přestřelka, tak někdo zaútočí, někdo se brání. Tato přestřelka měla spočívat v tom, že web HlídacíPes napsal kritiku na ten pořad, něco ve smyslu selhání moderátora a oni vlastně přijeli ne točit přestřelku, oni ji chtěli vyvolat. Oni přišli s tím, co dělá ten nejpokleslejší bulvár. Oni přijeli vyvolat mediální přestřelku,“ řekl Veselý.

Prohlásil, že po prvním publikovaném videu se mu dostalo mnoho podpory ve formě mailů a zpráv: „Vaše zprávy, vaše e-maily, všechno, co jste mi psali, tak po dlouhé úvaze – a to vám teď chci říct – jsem se rozhodl, že budu kandidovat do Rady ČT,“ uvedl moderátor a následně zmínil, že mu podporu na sociálních sítích vyjádřil Václav Klaus mladší, předseda hnutí Trikolora.

„Nechci s nikým bojovat, nechci s nikým válčit, ale chtěl bych zkrátit tu vzdálenost mezi námi občany a mezi tou nabubřelou institucí, která se jmenuje Česká televize. Propadl bych se hanbou, aby si ředitel ČT nechal od Rady ČT odhlasovat odměny 2 miliony ke svému manažerskému platu. To je výsměch nám všem a všem těm, kteří platí koncesionářské poplatky,“ uzavřel Xaver Veselý.