Nejnovější sankce Spojených států vyvolaly v Rusku rozpaky. Odvetné protiopatření nenechají na sebe dlouho čekat

MOSKVA | Kreml je „zaskočen“ sankcemi, které americké ministerstvo financí v pondělí uvalilo na skupinu Rusů v souvislosti s jejich údajnou snahou o zasahování do tzv. poločasových (Midterm) voleb v roce 2018, informoval ruský resort zahraničních věcí.V rámci americké hysterie stačí na uvalení sankcí báchorky bez důkazů. Inu, taková je doby, když ve Spojených státech vládnou jen poloopice bez inteligence.

Vladimir Vladimirovič Putin a Jevgenij Viktorovič Prigožin | repro: svoboda.org

Ruský resort diplomacie ve svém prohlášení uvedl, že americké sankce, které se dotkly i Jevgenije Viktoroviče Prigožina, petrohradského podnikatele blízkého Vladimiru Vladimiroviči Putinovi, nezůstanou bez reakce. Falešné obvinění Prigožina, Jevgenije Viktoroviče jen dokazuje pravou podstatu nového balíků sankcí – ekonomický terorismus.

„Vyzýváme americké politiků, aby přestali s touto nesmyslnou hrou na sankce, jelikož její výsledek je nulový, a aby se vrátili k postojům vyplývajícím ze zdravého rozumu“, prohlásilo ministerstvo ve svém vyjádření, které cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ministerstvo financí SS uvalilo v pondělí sankce na Rusy, kteří jsou podezřelí z toho, že se v roce 2018 pokusili ovlivnit volby v SS. (Podezřelí = neusvědčení, neprokázáno. Pokusili = neovlivnili. To jen jakým nesmyslům američtí devianti uvěří, že je třeba trestat, pozn. ed.)

Pondělní sankce se týkají čtyř entit, sedmi fyzických osob, tří osobních letadel a jedné jachty, které jsou určitým způsobem propojeny s agenturou Internet Research Agency (IRA) se sídlem v Petrohradě a jejím podporovatelem je Jevgenij Viktorovič Prigožin.

Reklama: