Atlantik pohltil zásobovací loď

PAŘÍŽ | Jednoho člena posádky našli mrtvého a dalších deset je nezvěstných po havárii zásobovací lodě v oblasti Atlantiku, kterou zasáhl hurikán. Oznámil to v pondělí francouzský provozovatel plavidla, jehož údaje převzala tisková agentura AFP.

Loď Bourbon Rhode

Loď Bourbon Rhode plula pod vlajkou Lucemburska a její 14-člennou posádku tvořili převážně Ukrajinci. Provozovatelem byla francouzská námořně-logistická společnost Bourbon, zabezpečující služby pro ropné plošiny.

Plavidlo se dostalo koncem minulého týdne do oblasti zasažené hurikánem Lorenzo a následně se potvrdily zprávy o jeho potopení. V oceánu se rozběhla rozsáhlá pátrací operace, na co se podařilo ještě v sobotu vyzvednout tři členy posádky, kteří použili záchranný člun.

Společnost Bourbon uvedla, že zasahující složky také našli bezvládné tělo jednoho z námořníků, zatímco pátrání po dalších nezvěstných pokračuje.

Loď se potopila přibližně 1200 námořních mil od francouzského ostrova Martinik v Karibiku, blízko tzv. oka hurikánu Lorenzo, zařazeného do druhé nejvyšší z pěti možných kategorií.

Reklama: