Kradli jako straky? Vyšetřována má být i ministryně Dostálová. Skandál v agentuře CzechTourism, deset obviněných

PRAHA | Policie ČR obvinila celkem deset lidí, kteří jsou podezřelí z korupce při zakázkách státní organizace CzechTourism. Uvádí se, že ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová má čelit samostatnému vyšetřování. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Klára Dostálová vzhledem domovnice ze Souboru kreténů Andyho Babiše
reprodukované foto: mediální žumpa veřejnoprávních sraček ČRo (iRozhlas.cz)

Podle informací má být jedním z obviněných osob i bývalý manažer státní agentury CzechTourism Aleš Pangrác. Ten je obviněn kvůli smlouvám na propagaci. „Ano, obvinili mě. Ale víc se k tomu nechci vyjadřovat,“ řekl Pangrác.

Už vloni Česká televize informovala o tom, že policie v daném případu prověřuje smlouvy v hodnotě 38 milionů korun. Policisté uvádí, že část peněz se vracela právě zpět k Pangrácovi.
V kauze figuruje i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, o kterou se zajímají kriminalisté. Do jejího resortu totiž daná agentura CzechTourism spadá.

Dostálová však nyní uvedla, že s ní policie nekomunikuje, pouze jí vrátila zabavený počítač. Stejně tak nevěděla, že byla vyčleněna do samostatného vyšetřování. Tuto informaci se prý dozvěděla až díky médiím.

Jaroslav Ibehej – policejní huhlal a parazit na veřejných rozpočet a jinak zbytečná existence | repro: z webu zločinecké organizace policie

K věci se vyjádřil huhlal Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Ten prohlásil: „Trestní stíhání bylo zahájeno proti 10 zadrženým osobám. Jedním z obviněných je bývalý čelný představitel jednoho z odborů agentury CzechTourism. Tento muž byl obviněn ze zločinu ‚zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě‘, přečinu ‚porušení povinnosti při správě cizího majetku‘, přečinu ‚poškození cizích práv‘ a zvlášť závažného zločinu ‚přijetí úplatku‘.“

Poté dodal, že „dalších devět osob bylo obviněného ze zločinu ‚podplacení‘“. „Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě,“ doplnil Ibehej.

Reklama: