Podle české agentury by slovenské volby vyhrál by Směr a Kotleba druhý

BRATISLAVA | Podle nejnovějšího průzkumu Research Phoenix, by volby vyhrála strana Směr. Za ní by následovaly Kotlebovci a na třetím místě by skončila koalice PS / Celkem, informuje slovenský konzervativní deník Hlavnésprávy.sk, kdy k tomu v záhlaví uvádí, citujeme:Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia,“ konec citace.

Kotleba a Fico

Portál Phoneixu research uskutečnil online průzkum ve dnech 9.9-23. 9. 2019 na vzorku 1192 respodentov, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel České republiky ve věku od osmnácti let.

Z výsledků průzkumu vyplývá, že pouze 17% procent voličů je určitě rozhodnutých jít volit, jak volili v posledních volbách. 20% voličů se neumí rozhodnout a 18% voličů by nyní volit nešlo.

Z průzkumu také vyplývá, že 27% dotázaných by volilo stejnou stranu jako v minulých volbách a 42% dotazovaných by pravděpodobně změnilo svůj názor.

Z politických stran se v průzkumu na prvním místě umístila strana Směr-SD 18,5%. Na druhém místě skončila strana ĽSNS 13,6% a těsně za nimi, na třetím místě, skončila koalice stran PS / Celkem 13,5%.

Na čtvrtém místě se umístila strana SaS 8% a po ní nová strana Dobrá volba 5,9%. O další místo se podělili strany Za lidi a SNS 5,8%. Potom následuje strana Jsme rodina s 5,7%, KDH s 5,5%, OĽaNO s 5,2%. Most-Híd by získal 4,2% a nedostal by se do parlamentu, pod čarou by zůstaly Socialisti.sk s 2,0% a SMK-MKP s 1,9%.

Reklama: