Navždy nás opustil Karel Gott

PRAHA | Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Informaci zveřejnila Česká televize. Gott měl zemřít v kruhu rodiny na akutní leukémii, kterou v minulých týdnech přiznal.

Karel Gott | repro: FB Karla Gotta

O úmrtí hudební legendy informovala mluvčí Aneta Stolzová. Zpěvák měl zemřít v kruhu své rodiny v úterý krátce před půlnocí. „Zesnul doma v kruhu své rodiny,“ řekla ve středu ČTK jeho manželka Ivana Gottová, kterou cituje Česká televize.

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ sdělila Gottová.

Zpěvák v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016.

Na úmrtí krále české populární hudby reagoval přes svého mluvčího i český prezident Miloš Zeman. Ten dnes v Lánech hostí zasedání hlav zemí V4. „Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

Uvádí se, že český premiér Andrej Babiš měl pronést, že navrhne vládě státní pohřeb Karla Gotta v katedrále sv. Víta. „Karel Gott si to určitě zaslouží,“ nechal se slyšet Babiš. A k jeho nápadu se přidal také ministr kultury Lubomír Zaorálek.


Poslední aktualizace v 14:30

Reklama: