Odkud, že přišli ti nelegální migranti do Řecka?

Aha, tak hlavně, že Turecko dostalo od Evropské unie zaplaceno, a my jsme se na tom museli podílet. Všech 28 členských zemí Evropské unie souhlasilo s dohodou s Tureckem, která slíbilo zastavit uprchlickou vlnu.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Ta smlouva s Tureckem Evropskou unii zatím stála 3 miliardy Euro, a Turecko má dostat další 3 miliardy Euro. Protože je chce.

Merkelová se přitom nechala slyšet, že Německo, které přestane přijímat uprchlíky, není její země a Evropa, jež zavře své hranice, není její Evropa. Má pravdu, ani Německo, ani Evropa NEJSOU její!

Otázkou je zda se spolehnout na logický úsudek, nedůvěru a zkušenosti, tedy onu xenofobii. Nebo Evropské hodnoty, fantazii a zbožná přání?

Zde bych jen doplnil citací z Dobrého vojáka Švejda, kde se ptá hostinského Palivce: „Máš rád Turky? Máš rád ty pohanský psy, viď že nemáš?“ Příčinou této jeho otázky nebylo nic jiného, než obyčejný smysl pro realitu.

Navzdory tomu není na Turecku, aby hlídalo své hranice, ale na Evropě, aby si své hranice uhájila. A také je na Evropě, aby migranty pochytala a na své náklady donutila k návratu.