Štefan Harabin: Ukradenou vlast vrátím těm, kterým patří

KOŠICE | Soudce Nejvyššího soudu SR a prezidentský kandidát Štefan Harabin se rozhodl aktivně vstoupit do politiky. Založil tak politickou stranu s názvem Vlast. Oznámil to v úterý 1. října na tiskové konferenci, kde rovněž poznamenal, že vlast je hlavním tématem jeho strany, jejíž slogan zní Vlast pro každého, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Štefan Harabin | FB: ŠH

„Cítím, že už nemohu zůstat stranou,“ zdůvodnil Harabin svůj vstup do stranické politiky. „Protože dnes jde o naši vlast. Jde o to, zda se smíříme s tím, že nám ji ukradli, a politická kasta, která nám zasahuje do života, tak zda jim ji necháme nebo zda to změníme a vezmeme si ji zpátky!“ uvedl na tiskové konferenci, jejíž záznam zveřejnil na Facebooku.

Dodal, že je jeho cílem přispět k tomu, aby v zemi začala platit vláda zákona. Rovněž podotkl, že chce vrátit ukradenou vlast těm, kterým má patřit – lidem a nenechat ji zlodějům, kšeftařům a politickým kastám.

Mezi členy této kasty uvedl například Fica, Kisku, Beblavého, Trubana, ale i Danka a Bugára. Marian Kotleba ale mezi nimi nebyl. Tvrdil také, že feťáci a pedofilové nemohou a nesmí řídit slovenskou vlast. Deník SME uvádí, že politická strana Vlast vznikla přejmenováním již existující Strany občanské levice. Ještě před tím se jmenovala Občanská strana Dnes a v roce 2011 začínala s názvem Dnes.

Reklama: