Babiš svolal mimořádné zasedání vlády. Vyhlásí po úmrtí Karla Gotta státní smutek a projedná mistrův státní pohřeb

PRAHA | Předseda vlády Andrej Babiš oznámil, že svolal zasedání vlády s jediným bodem k jednání, s přípravou státního pohřbu Karla Gotta. Bude to prý protokolárně náročné, ale Babiš chce dát lidem, našim lidem, jak řekl, možnost se se slavným zpěvákem rozloučit, informují Parlamentní listy. Vláda zasedne v 16:00 hodin.

Karel Gott | reprofoto: Facebook Karla Gotta (Lenka Hatašová)

„Já bych se chtěl vyjádřit k úmrtí Karla Gotta. Myslím, že to byl jeden z největších Čechů, kterého jsme tady měli čest zažít. Já jsem ho znal osobně a dlouho, takže je to taková zvláštní chvíle, protože jsme si mysleli, že tady bude s námi vždycky, a je to samozřejmě obrovský zásah do srdce celého národa. Mě teda provázel od mládí a je mi to teda samozřejmě nesmírně líto, těžko se hledají nějak slova,“ citují Parlamentní listy Babiše.

Babiš předpokládá, že na vládě projednají přípravu státního pohřbu Karla Gotta a nepředpokládá, že by některý z ministrů byl proti. V den státního pohřbu Karla Gotta bude vyhlášen den státního smutku, v ten den budou vlajky na budovách na půl žerdi. Státní pohřeb mistra Karla Gotta bude připravovat Vláda se spolupráci s pozůstalými.

„Bude to protokolárně náročná záležitost,“ pokračoval Babiš s tím, že Gott je známý po celém světě, reakce se prý ozývají i ze zámoří. „Taky aby naši lidi měl možnost uctít jeho památku,“ zdůraznil také. S rodinou Karla Gotta je prý premiér v kontaktu, uzavírají Parlamentní listy.

Reklama: