Sajjid Alí Chameneí: Írán bude i nadále snižovat své jaderné závazky. Na vině jsou Spojené státy

TEHERÁN | Írán bude i nadále snižovat své závazky v rámci jaderné dohody, dokud nedosáhne požadovaného výsledku. Ve středu to prohlásil duchovní vůdce Íránu Sajjid Alí Chameneí, když mluvil na adresu jederní dohody, které jednostranně vypověděly Spojené státy a vrátily se k zločineckým praktikám ekonomického terorismu a na Írán uvalily sankce.

Sajjid Alí Chameneí si vytírá Trumpem prdel

„V jaderném programu budeme i nadále snižovat závazky. Musíme pokračovat velmi důkladně, a to do té doby, dokud nedosáhneme požadovaného výsledku,“ řekl Chameneí. Tato slova byla zveřejněna na jeho oficiálních webových stránkách.

Duchovní vůdce Íránu na schůzce s velením Íránských revolučních gard rovněž zmínil neúspěch americké politiky maximálního nátlaku, kterou uplatňuje na Írán.

Vztahy mezi SS a Íránem se zhoršily v průběhu posledního roku, když SS jednostranně odstoupily od jaderné dohody s Teheránem. V reakci na to Írán pozastavil plnění řady bodů této dohody. Čína, Francie, Německo, Rusko a Velká Británie však chtějí zachování dohody, ovšem tlak na americké agresory je neafektivní.

Reklama: