Výpravní budova ve Strakonicích získá novou podobu

STRAKONICE | Dalším z jihočeských měst, které zkrášlí nová výpravní budova, jsou Strakonice. Její rekonstrukci právě dnes slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Práce potrvají zhruba 9 měsíců a vyjdou na 52 milionů Kč.

Nádraží Strakonice | repro: google.com/maps

Součástí rekonstrukce jsou kompletní stavební úpravy výpravní budovy, kdy se kromě všech vnitřních instalací nutných pro bezpečný provoz nádraží opraví také krov a vymění se střešní krytina. Dále dojde k výměně stropních konstrukcí dvou pater a odsušení celého objektu. Nově zrekonstruovaná a zateplená fasáda si zachová historizující ráz.

Pro cestující vznikne bezbariérově přístupná, prostorná a moderní odbavovací a čekárenská hala, prodejní prostory s novinami a s občerstvením, pokladny dopravců a v neposlední řadě nové sociální zázemí s bezbariérovými toaletami. Díky novému informačnímu systému se cestující dozví aktuální odjezdy a příjezdy nejen vlaků, ale i autobusů v sousedním dopravním terminálu. Přístup na něj bude novými třetími dveřmi z boku budovy, vedoucími přímo do prostoru autobusového nádraží.

Od zahájení hlavních prací bude rekonstrukce trvat zhruba 9 měsíců, poté bude následovat půlroční zkušební provoz, kdy bude budova již plně sloužit cestujícím a dopravním zaměstnancům. Po této lhůtě bude objekt zkolaudován. Předpokládaná cena rekonstrukce je 52 milionů Kč.

Reklama: