Napíchnou premiéra země na vidle? Tisíce holandských zemědělců protestovalo proti omezení chovu dobytka kvůli lžím o oteplování

Tisíce holandských zemědělců vyrazilo koncem září do města Haag poté, co koaliční vláda navrhla omezení chovu dobytka, aby se snížily emise metanu. Podle zemědělců jde o omezení, které ohrožují jejich živobytí. Informuje Summit News. Budou zemědělci imbecily z vády věšet a napichovat na vidle?

Protesty zemědělců v Nizozemí

Demonstrace byly vyvolány poté, co koaliční vláda navrhla, že by měly snížit chov holandských hospodářských zvířat, aby se splnily závazky týkající se snižování emisí, uvádí se v holandské zprávě Dutch News NL.

Protest podpořilo množství farmářů, kteří se svými traktory způsobily 620 kilometrů dlouhé dopravní zácpy v okolí města. Někteří demonstranti dokonce použili své traktory na demolici zátarasů, které dala postavit vláda.

Demonstrující zemědělce také rozzlobilo, že omezení, jimž budou pravděpodobně čelit jménem zastavení změny klimatu, se nebudou vztahovat například i na letecký průmysl, který je považován za jednoho z největších znečišťovatelů.

Jak se ale zdá, protesty mají širokou podporu i ze strany nizozemského obyvatelstva. Podle posledních průzkumů až 89% Holanďanů podporuje zemědělce v zemi. Mnoho lidí podpořilo protest i osobně nebo na sociálních sítích. Takže budou následovat masové popravy holandských politiků?

Reklama: