Vladimir Vladimirovič Putin duševně choré Gretě: Jdi a vysvětli rozvojovým zemím, proč by měli i nadále žít v chudobě a nemít se jako Švédové

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin označil ve středu švédskou aktivistku za ochranu klimatu a duševně chorou Gretu Thunberg za špatně informovanou teenagerku, kterou zmanipulovali k tomu, aby ve svém zářijovém projevu na půdě OSN přišla s nerealistickými požadavky. Informovala o tom agentura Reuters, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vladimir Vladimirovič Putin hovořil o greténistické čarodějnici Gretě

„Jdi a vysvětli rozvojovým zemím, proč by měli i nadále žít v chudobě a nemít se jako Švédové,“ vyzval mladou Švédku Putin, Vladimir Vladimirovič na energetickém fóru v Moskvě.

Ruský prezident v této souvislosti dále zdůraznil, že je ubohé, jak Thunberg zneužívají určité nejmenované skupiny k prosazování svých cílů.

Za příliš radikální postoje při projevu v OSN kritizoval Thunberg francouzský prezident Emmanuel Macron. Reagoval tehdy na její kritiku Francie a Německa. „Když vidím, že jdeme ukončit všechny naše uhelné operace, jakož i to, že ukončujeme těžbu uhlovodíků … Nemyslím si, že toto je velmi efektivní přístup. Pokud máte velmi radikální postoje, můžete antagonizovat veřejnost, „uvedl Macron a tak se taky stalo. Greta je dovařená čubka, která se zesměšnila a nikdo s mozkem v lebce jí nepovažuje za duševně zdravou, ale jen duševně chorou a vyšinutou.

Reklama: