Byl to umělec, který se rozdával druhým, řekl na adresu zesnulého Karla Gotta prezident Miloš Zeman

PRAHA | Prezident České republiky Miloš Zeman na včerejší tiskové konferenci, která proběhla po setkání prezidentů V4 v Lánech, zavzpomínal na legendárního zpěváka Karla Gotta. Uvedl, že jej mrzí, že už ho Mistr nenavštíví v Lánech, kam ho nedávno i s celou rodinou pozval. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Miloš Zeman vzpomínal na Karla Gotta

Český prezident se na tiskové konferenci nechal slyšet, že Karla Gotta považuje za výjimečného zpěváka, jenž spojoval mnohé generace. Něco takového se totiž dle Zemana každému nepodaří. Promluvil také o nedávném telefonátu, který s Gottem vedl.

„Byl jsem rád, že jsem s panem Gottem telefonoval krátce poté, co dostal můj dopis k 80. narozeninám a poděkoval mi za něj. Tehdy jsem se dohodli, že pozvu mistra Gotta, jeho ženu a jeho dvě dcery do Lán, bohužel nejdříve dostal zápal plic a poté leukémii. Je mi to nesmírně líto, protože to byl zpěvák, který spojoval mnohé a mnohé generace, a to se téměř žádnému zpěvákovi nepodaří,“ vyjádřil se Zeman.

„Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ vzkázal bezprostředně prezident republiky. Uvádí se, že oficiální kondolenci zpěvákově rodině zaslal již ve středu.

Legendární český zpěvák zemřel ve věku 80 let. Slavík navždy odešel krátce před půlnocí v úterý 1. října, a to obklopen svou rodinou. Na veřejnost se tato smutná zpráva dostala až následující den.