Na Ukrajině při nouzovém přistání An-12 zemřeli čtyři lidé

LVOV | Při nouzovém přistání letounu An-12 na Ukrajině nedaleko polského města Lvov podle předběžných údajů zemřeli čtyři lidé. Piloti byli donuceni k nouzovému přistání, protože letounu mělo dojít palivo. Informuje ukrajinský ministr infrastruktury Vladislav Kriklij.

Nouzové přistání An-12 na Ukrajině u polského města Lvov

Již dříve v pátek Státní služba pro mimořádné události oznámila, že letoun An-12 nouzově přistál nedaleko letiště Lvov, záchranné složky evakuovaly posádku.

„Podle předběžných údajů zemřeli čtyři lidé. Nouzové přistání bylo provedeno, protože došlo palivo. Patřičné orgány zahájily vyšetřování celé události,“ napsal ministr Kriklij na své stránce na Facebooku.

Také blízkým obětí vyjádřil upřímnou soustrast. Letoun vykonával charterový nákladní let ze Španělska do polského Lvova na Ukrajině. Státní služba Ukrajiny pro mimořádné události informovala, že v 7:10 při přípravě na přistání 13,7 kilometrů od mezinárodního letiště Lvov z radaru zmizel nákladní letoun An-12.

V 7:29 jeden ze členů posádky uvedl, že letoun nouzově přistál. V 7:46 záchranné složky letoun objevily jeden a půl kilometr od přistávací dráhy. Podle Státní služby byla posádka tvořena sedmi lidmi, další osoba doprovázela náklad. Záchranné služby nalezly pět mrtvých a tři zraněné.

Reklama: