Ruské dělostřelectvo testovalo nejmodernější raketomet Tornado-G

MACHAČKALA | Vojáci ruské námořní pěchoty dělostřelecké baterie Kaspické flotily poprvé použili raketomet Tornado-G na polygonu Dalnyj v Dagestánské republice ve středu 2. října, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na záběrech poskytnutých Ministerstvem obrany Ruské federace dělostřelecké jednotky vedou palbu na zadané cíle v horském a rovinatém terénu.

Podle informací ruského ministerstva obrany v průběhu taktických cvičení střelci provedli přes 400 paleb na cíle, které se podobaly vojenské technice smyšleného nepřítele na vzdálenost až 10 km a zároveň splnili více než 50 různých palebných úkolů.

„Jedním z komplikovaných faktorů při splnění střeleb se staly přírodní podmínky, které vyžadovaly úpravy při navádění na cíl. Během provádění palebných úkolů na střelnici foukal nárazový vítr o rychlosti asi 12 m/s,“ uvádí se v tiskové zprávě vojenského resortu.

Kromě toho vojáci procvičili akce dělostřelců při pohybu, splnili normy pro nasazení palebných pozic, inženýrskému vybavení a maskování.

Vojenská cvičení dělostřeleckých jednotek Kaspické flotily se v Rusku konají v rámci plánovaných akcí bojového výcviku v běžném roce. Zahrnují více než 300 vojáků a 100 jednotek zbraní, vojenské a speciální techniky.

Raketomet 9К51М Tornado-G je vylepšená verze raketometu 9К51 Grad a liší se od svého předchůdce dokonalejším systémem řízení palby se satelitní navigací a počítačem s výpočtem balistické výkonnosti. To umožňuje cílení na souřadnice v automatickém režimu.