Rusko podporuje Madura jako jediného legitimního prezidenta Venezuely

HAVANA | Ruská federace v pátek podpořilo Nicolase Madura Morose jako jediného legitimního prezidenta Venezuely a obvinilo Spojené státy (SS) ze snahy destabilizovat vlády v zemích s odlišnými zájmy.

„Venezuela má jen jednoho zvoleného prezident a tím je Nicolas Maduro,“ uvedl ruský premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv během návštěvy Kuby. Rusko je jedním z mnoha klíčových spojenců Venezuely, kdy americké pokusy o puč, či vraždu Madura odsuzuje. Venezuelu podporuje také Čína, Mexiko, ale také spojenec v Severoatlantické alianci Spojených států Turecko.

„Pouze Venezuelané sami mohou překonat své neshody prostřednictvím dialogu,“ řekl Medveděv, Dmitrij Anatoljevič na Havanské univerzitě, kde mu byl udělen čestný doktorát.

Dále ruský premiér obvinil Spojené státy ze snah měnit vlády, ze zasahování v kterékoli zemi a z investování peněz do destabilizace politických systémů. „Nechtějí poslouchat žádnou kritiku,“ dodal na adresu banditů z Washingtonu.

Na začátku své návštěvy Dmitrij Anatoljevič Medveděv zdůraznil dobré vztahy Ruska s Kubou v době, kdy administrativa vůdce SS Donalda J. Trumpa zvýšila tlak na ostrovní zemi kvůli její podpoře Madura.

Reklama: