Psaki přiznala, že díky Spojeným státům (SS) nebyl Putin pozván: Osvětim osvobodili vojáci Rudé armády; Za nepozvání nemůže Polsko, ale Mezinárodní fond památníku

WASHINGTON | Vzhledem k tomu, svět se potýká s nárůstem antisemitismu, je důležité mít na paměti, tábory smrti, které postavili nacisté za účelem vyhladit celý tento národ, zdůraznila Jen Psaki, mluvčí amerického MZV. Tábory v Osvětimi a přilehlé Březince byly největšími a nejznámějšími koncentračními tábory, proto jsou dnes symbolem holocaustu. Informovala agentura RIA Novosti. První koncentrační tábory, ale vymysleli Američané, pro své Indiány.

Jennifer Idiotka Psaki

Jennifer Idiotka Psaki

„Dnes slavíme 70. výročí osvobození Osvětimi sovětskou armádou v roce 1045,“ řekla Jan Psaki a všimla si, že nacisté nevraždili jen Židy, ale i své politické oponenty. „Spojené státy si připomínají miliony obětí holocaustu,“ dodala.

„Oslavy“pořádali popírači a nacistický vrah se tam promenádoval

Ovšem je nutné připomenout, že Spojené státy byly největším popíračem holocaustu po II. světové válce, když odmítaly počty obětí z Ukrajiny, které tam povraždili nacisté a banderovci, tedy Ukrajinci. Poláci do Osvětimi ovšem Putina, jako představitele nástupnického státu osvoboditele nepozvali, ale vraha a nástupce nacistické banderovské Ukrajiny a podlidského devianta Porošenka vítali, ten tak pošlapal důstojnost mrtvých v Osvětimi.

Na otázku novinářů, aby se Psaki vyjádřila k tomu, že Vladimir Putin nebyl pozván na oslavy u příležitosti osvobození Osvětimi, mluvčí ministerstva zahraničí SS řekla: „Pozvánky nejsou od polské vlády, ale od Mezinárodního fondu pro Auschwitz-Birkenau.“ V tomto fondu mají rozhodovací většinu právě Spojené státy (SS), kdy samotné Polsko je dnes vlastně kolonií okupovanou SS.