Ze Schwarzenberga stříká odporný hnus

Každý může podepsat petici, jakou chce. V Trikolóře se nekontrolují členové, co si myslí o Václavu Havlovi, Karlu Gottovi či jak se mají jmenovat letiště a nádraží.

Zdeněk Koudelka | reprofoto: PL

To, že v reakci na tuto petiční aktivitu prohlásil Karel Schwarzenberg: „Jde především o trapnou pomstu obou Klausů našemu prvnímu českému prezidentovi.“, dokazuje, že svou politiku živí nenávistí. Nezaznamenal jsem po úmrtí Karla Gotta žádný výrok prezidenta Václava Klause a jeho syna Václava Klause ml., jak se má jmenovat pražské letiště.

Když jsem slyšel tento Schwarzenbergův výrok, vzpomněl jsem si na jeho slova, že v každém národě se najde určité procento pitomců. Každý si může posoudit, jak to vystihuje jeho útok na politické konkurenty.

Korunovaný vůl

Člen Trikolóry podpořil petici za přejmenování pražského letiště. Jde o Tomáše Grygara, který publikuje velmi kvalitní texty ze správního práva.

Petice mne neoslovuje protože:

  1. Pojmenování veřejných prostranství a budov je věcí lidí, kteří v místě žijí. Jsem Moravan a název pražského letiště mne nezajímá.
  2. Nefandím stěhování soch ani přejmenovávání budov a náměstí.
  3. Název má být výstižný. Letiště v Praze se vždy bude běžně nazývat jako Letiště Praha. Další názvy mají smysl, je-li v jednom městě více veřejných mezinárodních letišť. Proto i název letiště v Ostravě jako Letiště Leoše Janáčka nemá informační hodnotu. Jsem rád, že letiště v Brně se nazývá jednoduše Letiště Brno.