Bílého lva pro Zlatého Slavíka. Miloš Zeman udělí Karlu Gottovi nejvyšší statní vyznamenání in memoriam

PRAHA | Prezident České republiky Miloš Zeman chce udělit zesnulému Karlu Gottovi nejvyšší české státní vyznamenání – Řád bílého lva I. stupně. Český prezident o tom informoval v rozhovoru na rádiu Frekvence 1, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Karel Gott bude vyznamenán in memoriam Řádem Bílého lva

Prezident však podotkl, že si uvědomuje bolesti a smutku rodiny Karla Gotta, a proto nepovažuje za vhodné udělit Mistrovi vyznamenání v tomto roce.

„Karlu Gottovi chci udělit příští rok Řád bílého lva první třídy. Můžete se zeptat, proč mu ho neudělím už letos, odpověď je jednoduchá. Rodina stále ještě zažívá bolest. Kdyby byla vystavena krátce po pohřbu ceremonii ve Vladislavském sále, nebylo by to úplně dobře,“ sdělil český prezident.

Zeman k tomu dodal, že je připraven se zúčastnit pohřbu zpěváka, pokud bude pozván. Sdělil, že by také mohl přednést projev, který by podle něj měl být velmi stručný: „Myslím, že politici by se neměli při těchto příležitostech předvádět, nejlepší by bylo, kdyby jediný proslov pronesl pražský arcibiskup Dominik Duka,“ sdělil Zeman.

Reklama: