ZOO Brno rozšíří stáje pro žirafy

BRNO | V brněnské ZOO se daří žirafám. V současné době probíhají přípravy na rozšíření stájí, díky kterým návštěvníci uvidí žirafy i v zimě. Nyní je vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele a radní jmenovali zástupce města do hodnotící komise, informuje brněnská zoologická zahrada.

Ilustrační snímek: pxhere.com | licence: CC0 Public Domain

„Na přístavbu stáje pro žirafy město vyčlenilo v rozpočtu 8 milionů korun. Návštěvníci ocení krytou vyhlídkovou plošinu pro pozorování zvířat ve vnitřních stájích. Díky tomu totiž žirafy uvidí i v zimě, což dosud nebylo možné,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V prvním nadzemním podlaží vzniknou dvě stáje pro žirafy, obslužná chodba a vyhlídka se schodištěm. Druhé nadzemní podlaží zahrnuje krmné plato, chodbu, obslužnou rampu a další vyhlídku. Kromě toho přibude nové čtyřmetrové oplocení výběhu v délce necelých 32 m. Přístavba bude vytápěna novým plynovým kondenzačním plynem. Obestavěný prostor bude mít plochu 703,6 m2, z toho bude zastavěná plocha 107,8 m2.

Po výběru zhotovitele se předpokládá se začátkem stavby na listopad letošního roku. Dokončení proběhne v průběhu příštího roku.

Reklama: