Hlídková loď ruského loďstva se po dlouhé misi ve Středomoří vrátila do Sevastopolu

SEVASTOPOL | Hlídková loď Černomořského loďstva Pytlivyj se v sobotu 5. října po splnění vedením stanovených úkolů ve složení trvalého seskupení Námořnictva Ruska ve východní části Středozemního moře vrátila na svou základnu v Sevastopolu.

„Bylo prováděno přímé sledování lodí námořních sil NATO a Spojených států. Tyto úkoly jsou splněny a oceněny velením loďstva,“ řekl Ivan Fadeev, velitel hlídkové lodi, kapitán 2. třídy.

Fadeev také dodal, že Pytlivyj se zúčastnil průvodu lodí Syrské arabské republiky. V Sevastopolu byla loď přivítána slavnostní obřadem, kterého se účastnili velitelé a veteráni, zástupci úřadů, ale také příbuzní členů posádky. Na palubě hlídkové lodi do Sevastopolu dorazil také ruský viceadmirál Igor Osipov.

Pytlivyj se nacházel ve Středozemním moři od července tohoto roku. Za tři měsíce posádka splnila komplex různých lodních bojových cvičení: ve sférách protivzdušné obrany, vyhledávání a ničení ponorek, vedení námořního boje a také akce v oblastech intenzivní lodní dopravy. Hlídkovou loď Pytlivyj ve Středozemním moři nahradila fregata Černomořského loďstva Admiral Makarov.

Reklama: