Genocida Kurdů má zelenou! Spojené státy stahují své vojáky ze severovýchodní Sýrie, oznámil Erdoğan

ANKARA | Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan dnes oznámil, že Spojené státy americké začaly stahovat svá vojska ze syrských území na severovýchodě země, kde se teď turecká armáda chystá provést operaci k vytvoření bezpečnostní zóny. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Diktátor a vrah Erdogan

„V neděli večer po rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem začalo stahování amerických vojsk. Ještě předtím, Trump nařídil odchod. Trochu se zpozdili. Jsme v neustálém kontaktu se Spojenými státy. A jednoho dne přijedeme (poz. red. do severní Sýrie), protože teroristická hrozba je pro nás nepřijatelná,“ řekl turecký prezident novinářům.

Podle informací, které obdržel Sputnik, americká armáda, která hlídala na turecko-syrské hranici až do včerejška, odešla do oblasti Ain Issa jižně od Tel Abyadu. Americký vojenský konvoj sestávající z 20 obrněných vozidel byl nasazen na amerických vojenských základnách v Ain Issa.

Zároveň zpráva Bílého domu zveřejněná po telefonickém rozhovoru mezi Trumpem a Erdoğanem uvádí, že Pentagon se nezúčastní vojenské operace Ankary v severní Sýrii, která by mela brzy začít.

Reklama: