Andy Babiš pojede do Japonska na korunovaci nového císaře

PRAHA – TOKIO | Andy Babiš má v plánu cestu do Japonska. Cesta by se měla uskutečnit na konci října, trvat by měla celkem 6 dní. Babiš Japonsko navštíví u příležitosti korunovace nového japonského císaře Naruhita, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš | repro: facebook (@AndrejBabis)

Informace o cestě do Japonska vyplývají z materiálu pro jednání vlády, jež bude schvalovat danou premiérovu cestu. Kromě korunovace císaře však premiéra čekají i jednání s představiteli japonských firem. Dále navštíví i veletrh Tokyo Motor Show. Tam by se měl setkat s šéfem společnosti Toyota Europe Johanem van Zylem.

Babiš zahájí svou cestu 19. října a zpět do České republiky se vrátí 25. října. Slavnostního ceremoniálu, který padl na 22. října, se kromě českého premiéra zúčastní i nejvyšší představitelé většiny světových států.

O den později, tedy 23. října se premiér zúčastní slavnostní večeře pro státníky ze zahraničí. Tu si z hlediska organizace vzal na starost premiér Šinzó Abe.

Reklama: