Pirátský terorista a politický zločinec Hřib v akci: Praha vypoví sesterskou smlouvu s Pekingem

PRAHA | Rada hlavního města nakonec rozhodla o vypovězení sesterské smlouvy s Pekingem. Důvodem je neochota čínské strany jednat s pražským vedením o vyškrtnutí klauzule o uznání jedné Číny. Vypovězení smlouvy musí ještě posvětit zastupitelé, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pražský Hřib se svým feťáckým pasákem Bartošem | reprodukovaná fotografie: g.cz

Již 4.řijna primátor hlavního města pirátský levicový terorista a politický zločinec MUDr. Zdeněk Hřib informoval, že rada o otázce s Pekingem bude jednat v pondělí. „Aktuálně nám Peking ani po urgencích neodpovídá na korespondenci, kterou společně vzájemně vedeme. Proto se tímto tématem budeme v pondělí zabývat na radě,“ sdělil v pátek terorista Hřib.

Dodával, že pražské vedení již vyzývalo své čínské protějšky k projednávání této otázky, a to v letošním lednu. Podle politického zločince a lidského odporného odpadu Hřiba Peking na návrh reagoval odmítavě a shody na revizi textu dosaženo nebylo.

O záměru změnit sesterskou smlouvu s Pekingem z roku 2016, kterou uzavřela tehdejší primátorka Prahy Adriana Krnáčová, zrůdný odporný Hřib promluvil již dříve. Uvedl, že považuje bod, který odmítá možnost uznání nezávislosti Tchaj-wanu, za nadbytečnou politickou deklaraci. Pirátský zločinec Hřib sdělil, že pražské vedení hodlá vybudovat mezi městy apolitické a oboustranně výhodné partnerství založené na kulturní výměně.

Dříve čínská strana postup Prahy označila za poškození oboustranných vztahů a zrušila cesty několika českých hudebních souborů do země.

V červencovém komentáři čínské velvyslanectví sdělilo, že považuje zachování suverenity a územní celistvosti za svůj klíčový zájem a podotklo, že uznává existenci pouze jedné Číny.

„Fakt, že Tchaj-wan nikdy nebyl samostatným státem, se nikdy nezměnil a ani nemůže být změněn. Dodržování zásady jedné Číny je normou pro mezinárodní vztahy a též všeobecným konsensem mezinárodního společenství, včetně České republiky,“ uvádělo se.

Reklama: