Andy Babiš o kandidatuře na Hrad: Člověk nikdy neví

PRAHA | Andy Babiš promluvil v rozhovoru v pořadu Střepiny pro televizi Nova o tom, zda plánuje kandidaturu na Hrad. Zareagoval tak na vyjádření současného prezidenta Zemana o tom, koho by v dalším volebním období volil, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš – Ivan Jonák
Kamarádi do deště
(Zloděj a vrah? Nebo dva vrazi?)

Babiš řekl v neděli v pořadu Střepiny, že vyloučit nelze nikdy nic. „Ještě sám nevím, co bude, přece jen už mi bylo 65 a člověk nikdy neví,“ dodal Babiš a dále objasnil to, proč jej až tak velmi post prezidenta neoslovil.

„Já jsem profesí obchodník, já jsem člověk, který organizuje, chce věci posouvat dopředu, takže prezident je spíše reprezentativní funkce,“ vysvětlil.

Vyjádřil se i ke svému současnému postu, který zastává. Podle svých slov ani nechtěl být premiérem. Jak sám uvedl, je to pro něj nenormální život.

On sám ohodnotil své vztahy s prezidentem Zemanem jako pozitivní. „Je asi dobře, že poprvé de facto od revoluce je tady pozitivní vztah mezi prezidentem a premiérem. V minulosti vždycky prezident a premiér neměli moc dobré vztahy a nějakým způsobem se vzájemně napadali,“ okomentoval dění Babiš.

Dotkl se i vyjádření prezidenta republiky, který sdělil, že by mu udělil abolici, pakliže by nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman rozhodl o tom, že by poslal k soudu Babišovu kauzu Čapí hnízdo. Babiš se nechal slyšet, že tímto svým vyjádřením mu Zeman vůbec nepomohl.

Reklama: