OSN je znepokojena, že úřady SS nedávají ruským delegátům VS OSN víza

NEW YORK | OSN je znepokojena tím, že ruští delegáti, kteří se měli zúčastnit práce výborů Valného shromáždění, nedostali víza. Informoval o tom oficiální zástupce generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric.

Sídlo OSN v New Yorku

„Tato otázka nás znepokojuje. Opakovaně jsme ji pokládali několika různým úřadům hostitelské země,“ řekl Dujarric, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ve čtvrtek první náměstek zástupce Ruské federace při OSN Dmitrij Poljanskij uvedl, že Spojené státy (SS) nevydaly víza některým ruským delegátům, kteří plánují účast na práci prvního výboru OSN pro otázky odzbrojení a mezinárodní bezpečnosti. Ruská delegace zastává názor, že zmíněný výbor OSN by neměl začínat oficiální činnost, dokud všichni ruští delegáti nezískají víza.

Podle náměstka zástupce Ruské federace v OSN v Ženevě Andreje Bělousova víza dosud neobdrželo celkem 6 až 7 ruských delegátů.

Diplomat také navrhl přesunutí zasedání z New Yorku do Vídně nebo Ženevy kvůli americké vízové politice, píše agentura.

Dříve velvyslanectví SS v Rusku nevydalo víza části ruské delegace pro účast na 74. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. Krátce předtím došlo k nevydání amerických víz pro ruskou delegaci směřující na konferenci o Dohodě o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBT).

Reklama: