Na jihozápadě Německa se zřítil stíhací letoun F-16

TREVÍR | Německá policie města Trevír informovala o tom, že v oblasti Zemmer havaroval letoun F-16. Policisté rovněž prosí, aby se lidé této oblasti vyhnuli, jelikož zde probíhá záchranná operace. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

F-16 – Letecký šrot ve vzduchu | foto: ze-sveta.cz

Uvádí se, že na neobydleném území poblíž německého města Trevír havaroval stíhací letoun. Dnes o tom informovala regionální veřejnoprávní rozhlasová stanice. Podle informací se měl pilot stíhačky F-16 katapultovat.

„V oblasti Zemmer poblíž Trevíru se nad neobydleným územím zřítil bojový letoun,“ uvádí se na Twitteru rozhlasové stanice SWR. Skutečnost, že stíhačka havarovala v neobydlené oblasti, potvrdila policie.

Nejde však o první nehodu letadel na území Německa. K jinému incidentu došlo už letos v červnu. Tehdy se dvě letadla Eurofighter srazila ve vzduchu v jedné ze 16 spolkových zemí Německa, Meklenbursku-Předním Pomořansku. Jeden z pilotů byl na místě havárie nalezen živý, druhý bohužel incident nepřežil.