Sputnik: Dva ukrajinští dělníci byli v Polsku zbiti za to, že mluvili ukrajinsky

WLADYSLAWOWO | V polském městě Wladyslawowo ochranka baru zbila dva ukrajinské dělníky za to, že mluvili rodnou řečí, informuje místní list Dziennik Baltycki. K napadení došlo koncem léta, média se o něm dozvěděla až nyní.

Flag Polski

Dva Ukrajinci, kteří legálně pracovali v Polsku, zavítali do jednoho z městských nočních klubů. Podle očitých svědků se chovali klidně a zdvořile, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

V jistou chvíli vyšli ven a mluvili ukrajinsky. Ochranka podniku je zaslechla a zaútočila na ně s použitím slzného plynu, tvrdí Dziennik Baltycki. V důsledku útoku jeden z dělníků na 18 dní upadl do kómatu. Lékaři mu diagnostikovali poranění mozku, částečnou ztrátu paměti, po zranění má mladý muž jednu stranu těla ochrnutou a navíc nemůže mluvit.

List píše, že jeden z útočníků byl vzat do vazby na dobu tří měsíců, druhý je pod policejním dozorem a zakázali mu vycestování ze země. Příbuzní oběti zorganizovali sběr finančních prostředků na léčbu.