Rodina Karla Gotta si státní pohřeb nepřála

PRAHA | Vláda České republiky řešila na jednání v úterý 8. října 2019 pohřeb Karla Gotta, který proběhne se státními poctami. Informuje oddělení propagandy při Úřadu vlády ČR k budování kultu osobnosti Andyho Babiše, jelikož oddělení propagandy označuje Vládu České republiky jako, citujeme: „Vláda Andreje Babiše.“ Tak je to Vláda ČR nebo AB?

Karel Gott | reprofoto: Facebook Karla Gotta (Lenka Hatašová)

Vláda po dohodě s rodinou Karla Gotta změnila původní usnesení z 2. října a namísto státního pohřbu uctí památku oblíbeného a světově známého zpěváka pohřbem se státními poctami.

„Vzhledem k tomu, že si rodina Karla Gotta nepřála státní pohřeb, ale domluvili jsme se na pohřbu se státními poctami, bylo nutné formálně změnit předchozí usnesení vlády. Nic to nemění na faktu, že na pohřbu pana Gotta s rodinou intenzivně spolupracuje Úřad vlády a také Pražský hrad,“ konstatoval Andy Babiš.

Veřejnost se bude moci se svým oblíbeným umělcem rozloučit v pátek 11. října od 8 do 22 hodin v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Na sobotu je potom rodinou naplánována od 11 hodin zádušní mše v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, kterou bude celebrovat Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, kterou bude moci veřejnost sledovat prostřednictvím velkoplošných obrazovek na III. nádvoří Hradu a na Hradčanském náměstí, na čemž se rovněž organizačně podílí Úřad vlády ČR.

Reklama: