DJ Trump ocitoval na Twitteru slova moderátora Rádia Sputnik

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump ocitoval na Twitteru slova moderátora Rádia Sputnik Johna Kiriakoua, týkající se informátora hovořícího o rozhovoru amerického prezidenta s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Oleksandrovyče Zelenským. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJ Trump ocitoval na Twitteru slova moderátora Rádia Sputnik

„Nemyslím si, že to byl nějaký odhalitel. Myslím si, že je to prostě anonymní zdroj personálu Demokratické strany ve Sněmovně reprezentantů. Je to urážlivé pro všechny skutečné odhalitele. John Kiriakou,“ citoval DJ Trump slova moderátora Sputniku.

Samotného Kiriakoua Trumpův příspěvek očividně velmi překvapil. „Děkuji Vám, Donalde Trumpe, prosím, udělte mi milost!“ napsal na Twitteru.

Ve Sputniku vysvětlili, že slova citované Trumpem pronesl Kiriakou v pořadu jedné z amerických televizních stanic: „Včera večer byl náš rozhlasový moderátor John Kiriakou pozván jako odborník do pořadu Tuckera Carlsona na Fox News. Prezident Trump po tomto pořadu, který pravidelně sleduje, přeposlal citát z interview Johna, bývalého důstojníka CIA, který strávil dva roky ve vězení za odhalení programu mučení,“ řekli ve Sputniku.